Pytania czytelników

Od 60kbps do 450kbps - wystarczy?

  • Przeczytano: 13308
  • Komentarzy: 0
Czytelnik napisał:
WitamDopiero zaczynam swoją przygodę z telefonią internetową. Przymierzam się do korzystania z usług Freeconet. Posiadam Neostradę 512. Moje pytanie dotyczące jakości rozmów przy takiej prędkości. Wykonałem test przy pomocy http://test.4web.pl. Wyniki jakie otrzymałem były bardzo różne od 60kbps do nawet 450kbps. Jak mam je interpretować? Czy są one wystarczające aby VOIP działał bez zakłóceń? Próbowałem skorzystać również z http://www.numion.com aczkolwiek nie znam tak dobrze angielskiego. Jak mam wykonać taki test?Z góry dziękuje za odpowiedź
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,przy połączeniach głosowych nie tylko ważny jest download (szybkość ściągania danych) ale także upload (szybkość wysyłania danych). Ważne jest też, jeżeli nie najważniejsze, stabilność łącza.
Pana łacze to 512kbps download i 128kbps upload. Wartości te wystarczają do korzystani z usługi telefonii Internetowej, aczkolwiek gdy będzie Pan korzystał z internetu podczas rozmowy może ona być zakłócana (szczególnie podczas obciązenia uploadu (wysyłaniu danych)). Może Pan oczywiście skorzytać z mniej wymagających kodeków np. G729, który potrzebuje relatywnie mniej łącza niż kodek G711, który zapewnia bardzo dobrą jakość rozmowy.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Jedna linia dla dwóch operatorów VoIP
Połączenia pomiędzy operatorami...
Jaki sprzęt do routera Asus
Terminal kart płatniczych
Co mam kupić?

Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP