Pytania czytelników

Brak internetu = sygnał zajętości?

  • Przeczytano: 17066
  • Komentarzy: 2
Czytelnik napisał:
Witam.Chcialbym sie dowiedziec jak skofigurowac bramke PAP2T (mam ja podlaczona do centrali) tak aby w systacji zaniku internetu generowala sygnal zajetosci. W chwili obecnej centrala nie potrafi sobie poradzic z tym problemem.Pozdrawiam.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,też maiłem taki problem, ale nawet po kontakcie z supportem linksysa nie udało mi się rozwiązać tego problemu (producent nie przewidział takiej funkcjonalności).

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Jeden telefon dla telefonii internetowej i stacjonarnej
Chcę korzystać z VoIP przy wyłączonym komputerze - co wybrać?
Wysyłanie faxu z urządzenia przenośnego
Czy to dobry wybór?
2 adresy IP, aby korzystać z bramki VoIP?

  • Arek2009-03-21 19:33:00
    Hmm... to bardzo dziwne ponieważ ja mam bramkę linksys PAP2T i gdy odłączę router lub też nie mam internetu to słychać sygnał zajętości. Dziś jeszcze specjalnie to sprawdziłem i gdy wyjeżdżałem z domu odłączyłem wszystko z sieci i zadzwoniłem wtedy na swój numer i co się okazało? nic innego jak "zajęte". Szerze mówiąc nie mam najmniejszego pojęcia dlaczego przedmówcy mają z tym problem a u mnie tego nie ma? Może jakiś dziwny zbieg okoliczności? Pozdrawiam!
  • Krzysztof2008-06-12 17:04:00
    To powinno juz stanowić funkcjonalność operatora-dostawcy usługi. W sytuacji kiedy nie ma internetu i bramka nie jest wlogowana w system operatora, to operator to wykrywa i na taki status może dac przekierowanie polączenia na inny numer lub automatyczna sekretarkę. Przykładowo tak jest w IPEK.pl i dziala to doskonale. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP