Pytania czytelników

Jaki model routera/bramki zastosować?

  • Przeczytano: 19004
  • Komentarzy: 0
Czytelnik napisał:
Witam!

Przedstawię 2 schematy sieci kablowej (dostawca TOYA Łódź), z której korzystam:

1. OBECNIE - w mieszkaniu sąsiada jest modem kablowy TOYA -> switch -> 1 komputer . Od switcha - kablem 15m do mojego mieszkania 2-gi komputer.

Tutaj chcę dołączyć telefon stacjonarny korzystając z VOIP.2. W PLANIE (wyprowadzka wymuszona) - W innym mieszkaniu jest modem Wifi TOYA - Motorola SBG900 i laptop (korzysta z sieci b/przewodowo) Tutaj chcę zainstalować dodatkowo PC-stacjonarny i telefon internetowy VOIP (przeniesiony z pkt 1).Myślałem o zastosowaniu SPA2102 Linksysa. Zaznaczam,że nie jestem dobrze zorientowany w instalacji sieci.

Zależy mi na dobrze przemyślanym rozwiązaniu, aby nie ponosić dodatkowych wydatków na zakup urządzeń.Pytanie:
Jaki model routera/bramki tu zastosować aby działał w obu przypadkach?

Czy modem Wifi w pkt 2. wymienić na zwykły modem kablowy? -ktoś mi podpowiedział o WRTP54G

Bardzo byłbym wdzięczny za szczegółową pomoc i ewentualny rysunek/schemat w jaki sposób podłączyć.Pozdrawiam.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,Możliwości jest kilka.1. Zakup Linksysa spa2102, który będzie działał jako router -w obecnym mieszkaniu: MODEM -> komputer1 i linksys spa2102 -> komputer(ew. switch i komputery)+2telefony stacjonarne.
-w przyszyłym: MODEM z WIFI -> max 1 komputer po wifi (z tego co wiem toya zezwala na max 2 podpięte urządzenia) + linksys spa2101-> komputer(ew. switch i komputery)+2 telefony stacjonarne1. Zakup WRTP54G, który będzie działał jako router -w obecnym mieszkaniu: MODEM -> komputer1 i linksys wrtp54g -> komputery po wifi, LAN + 2 telefony LUB MODEM -> wrtp54g -> komptery po wifi/lan + 2 telefony.

W przyszłym: MODEM (zwykły) -> wrtp54g -> komputery po wifi/lan + 2 telefony LUB (przy wrtp54g na jednym z urządzeń lepiej wyłączyć moduł WIFI-polecam na modemie TOYA lub zastosować zwykły modem)

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Konfiguracja bramki Linksys SPA 3102
Kilka pytań na start
Bramka VoIP przy modemie neostrady USB
Bramka dla neostrady
Za cicho? zmień softphone

Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP