Pytania czytelników

Urzedzenie z FXS i FX0, router z wifi i switchem?

  • Przeczytano: 16926
  • Komentarzy: 2
Czytelnik napisał:
Witam!Mam internet z kablówki i telefon stacjonarny (też z kablówki), za który promocyjnie nie płacę abonamentu i poszukuję w jednym urządzeniu:

- routera z punktem dostępowym sieci bezprzewodowej (planuję w przyszłości zakup notebooka i chciałbym mieć do niego w mieszkaniu bezprzewodowy internet),

- bramki voip,

- możliwość podłączenia do niego linii telefonicznej stacjonarnej.Chciałbym do niego podłączyć jeden telefon stacjonarny ustawiony w ten sposób, żeby połączenia przychodzące pochodziły z linii stacjonarnej a wychodzące tylko za pomocą voip.Polecał Pan w podobnym pytaniu urządzenie Linksys SPA 3102, ale nie ma ono punktu WLAN.Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam!
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,jedynym urządzeniem Linksysa z portem FXO jest model SPA3102. Producent nie wypuścił jeszcze urządzenia, które miałoby porty FXS i FX0, router z wifi i switcha.Nie natknąłem się także na urządzenie zawieracjące wszystkie te rzeczy innego producenta.Moja rada:SPA3102 -> switch. Do switcha wpina Pan komputery w standardzie LAN i punkt AP, do którego będzie się łączył laptop.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Czy na jakość rozmów ma wpływ lokalizacja operatora?
RT31P2 czy SPA 2102-EU?
Jakość rozmów a łącze internetowe
Pytanie o dialplan
Kilka podstawowych pytań o VoIP

  • Jerzy2009-01-31 00:34:00
    Linksys WRP400-G2. Cena (styczen 2009) to okolo 420 PLN z przesylka. Kupilem i polecam. Odnosnie Linksys - na tym portalu mozna znalezc tez ciekawy artykul "DIAL PLAN I URZĄDZENIA FIRMY LINKSYS - czyli jak ułatwić korzystanie z usług telefonii internetowej." http://etelefonia.pl/artykuly.html?ar_id=3
  • Planer2007-09-07 13:20:00
    Wymagane funkcjonalności mają bramki FRITZ!Box WLAN i niektóre modele DrayTek.
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP