Pytania czytelników

Co mam kupić?

  • Przeczytano: 14715
  • Komentarzy: 0
Czytelnik napisał:
Mam Neostradę 512, router Robotics Max g ADSL USR 9108 do Wi-Fi i chcę kupić bezprzewodowy aparat telefoniczny do posługiwania się VOIP.Co mam kupić? Czy bramkę? plus telefon analogowy? Czy też sam aparat telefoniczny podłączany do routera, aby nie musieć włączać komputera?Proszę doradzić co kupić i jaki model. Chciałbym mieć możliwość:

korzystania z różnych dostawców VOIP (np nie tylko Skype), identyfikację numeru, swój dodatkowy numer "stacjonarny" VOIPa.Mogę przeznaczyć na ten cel do 550zł - bardzo proszę o pomoc!
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,najlepszym rozwiązaniem byłoby dedykowane urządzenie do Neostrady - router firmy Linksys (opis tutaj).Umożliwi to Panu podpięcie zwykłego telefonu analogowego (np. bezprzewodowego). Będzie Pan mógł korzystać z dowolnego operatora VoIP, który wspiera protokół SIP.Jeżeli natomiast Pana router ma wyjścia na sieć LAN (RJ45), to może Pan zakupić sobie zwykłą bramkę VoIP bez routera - np. Linksys pap2t (podłączyć ją do swojej sieci LAN za routerem) i też będzie Pan mógł korzystać z różnych dostawców VoIP (bramka posiada nawet 2 osobne linie VoIP.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Asteriks - opóźnione dzwonienie
Za cicho? zmień softphone
Jak skonfigurować bramkę do pracy za NAT'em?
VoIP w małej firmie
Dialplan i wybieranie numerów wewnętrznych

Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP