Pytania czytelników

Jeden telefon dla telefonii internetowej i stacjonarnej

  • Przeczytano: 15813
  • Komentarzy: 2
Czytelnik napisał:
Witam serdecznie!Proszę o poradę, chciałbym skonfigurować telefonię voip w swoim domu w taki sposób, aby wykorzystując telefon stacjonarny dzwonić przez voip, jednocześnie nie tracą możliwości odbierania (tym samym telefonem) rozmów przychodzących na stacjonarny nr telefonu.Czy istnieje urządzenie (bramka, router) które by to umożliwiało.Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,Istnieją takie urządzenia.Osobiście polecam urządzenie - Linksys SPA 3102. Jest to bramka VoIP z wbudowanym routerem (NAT lub Bridge) oraz wejściami FXO i FXS. Urządzenie pozwala na wybór defaultowej linii, przez którą będą wychodziły połączenia a także możliwość wyboru $ wyjścia na stałe/jednorazowo (konfiguracja przez dialplan). Mając podpięty jeden aparat telefoniczny do bramki można odbierać i dzwonić z dwóch różnych linii (np. VoIP/PSTN).

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

VoIP bez QoS
Asterisk i telefony IP
Rozmowy VoIP za granicą
Bramka Linksys PAP2T i LiveBox TP (cd)
Konfiguracja Linksys PAP2T

  • Adam2011-01-28 21:45:00
    polecam Siemens C470IP
  • pan anakonda2008-08-04 15:57:00
    Tańsza i oferująca to samo (a nawet więcej bo nowsza) jest bramka ATCOM AG-188N. Mam taką ja, moja matka, teściowie i nikt nigdy nie marudził na jakość głosu albo działanie. Wychodzące mamy przez betamaxa, przychodzące przez TPSA i tlenofon. Jest dużo firm, które mogą ci pomóc przy konfiguracji i doborze opratorów VoIP (www.halo-net.pl , voipsalon, ...). Wychodzące można mieć prawie za darmo, przychodzące tak samo, w końcu można tanio sie kontaktować ze światem :) Pozdrawiam
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP