Pytania czytelników

Bramka VoIP przy publicznym IP

  • Przeczytano: 19970
  • Komentarzy: 1
Czytelnik napisał:
Witam,Czy mając internet w sieci Aster z prywatnym IP mogę zainstalować bramkę VoIP z ruterem do podłączenia komputera i zrezygnować z telefonu stasjonarnego. Operator sieci twierdzi ,że muszę mieć IP publiczny, gdyż dla prywatnego IP blokowane są porty wejściowe.

Ponieważ słyszałem inne opinie proszę o pomoc.Dziękuje i pozdrawiam
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,Generalnie nie trzeba mieć adresu publicznego, aby korzystać z bramki VoIP, natomiast jeśli Pana operator twierdzi, że blokuje pewne porty wykorzystywane w telefonii internetowej, to ja tego podważyć nie mogę. Przy protokole SIP urządzenia np. firmy Linksys dają sobie znakomicie radę nawet jeśli pracują za NAT-em (na prywatnym adresie IP). Dziwne, że operator blokuje jakiekolwiek porty, chyba, że wykupił Pan jakąś ograniczoną usługę dostępu do internetu - np. tylko pewne protokoły jak http/https, ftp, smtp/pop3.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Którego operatora wybrać?
Telefon analogowy do VoIP?
Co mam kupić?
Dobra jakość rozmów przy 128/64 kb/s?
Problem z szybkością

  • Markus2007-07-01 11:20:00
    Prawdopodobnie zablokowali w ASTER SIP 26 czerwca 07 straciłem 2 dni na szukanie usterki w bramce VOIP, na szczęście przez komputer chodzi mi telefon. Ale bramka niepotrzebny wydatek nacieszyłem się nią miesiąc, ale skoro oni zablokowali to mam ten komfort że mam umowę na internet do końca sierpnia i się z nimi rozstanę. Nie są jedynym dostawcą neta na osiedlu.
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP