Pytania czytelników

Skype bez włączonego komputera?

 • Przeczytano: 23694
 • Komentarzy: 3
Czytelnik napisał:
Dzień dobry!

Mam Neostradę i Skype'a. Do Skype używam słuchawek, ale chciałbym się przesiąść na coś wygodniejszego. W związku z tym mam parę pytań:1) jaka jest różnica między bramką i adapterem, jak to poznać?

2) czy urządzenia takie jak bramka/adapter wymagają, aby podczas prowadzenia rozmowy był włączony komputer, Neostrada i Skype?

3) czy są urządzenia, które umożliwiają korzytsanie ze Skype bez włączania komputera?

4) czy są urządzenia dedykowane specjalnie dla Skype?Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,Skype jest specyficznym operatorem VoIP - nie opublikował swojego protokołu. Dlatego na dzień dziesiejszy, z tego co wiem, nie ma routerów i innych urządzeń obsługujących Skypa poza programami adapterami USB.Na bazie informacji, które posiadam, odpowiem Panu, że nie ma urządzeń, które pozwalają na korzystanie ze Skype'a bez włączonego komputera. Moim zdaniem prędzej czy później takie powstaną, dlatego proszę śledzić rynek urządzeń.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Bramka VoIP przy publicznym IP
Jeden telefon dla telefonii internetowej i stacjonarnej
Rozmowy VoIP za granicą
Jak wyeliminować opóźnienia?
Jaki kodek wybrać?

 • bartek497912008-04-08 19:06:00
  witam chcial bym zapytac jak sie robi ze skype jest wylaczony ale jest znaczek dostepny
 • barti2008-01-02 21:05:00
  Witam. Mam taki problem. Moja siostra mieszka we Francji, i ma skypa. Teraz przyjechała na święta, wzieła laptopa ze sobą, ale internet działa jest tylko we Francji a u mnie pokazuje się, że była dostepna np. we święta a ona była w Polsce. Dlaczego tak jest?? Prosze o odpowiedz.
 • JAsko2007-09-15 07:15:00
  Urządzenia do obsługi skype'a są już od jakiegoś czasu dostępne (przynajmniej na allegro) jest ich niewiele, przeważają telefony bezprzewodowe działające w oparciu o WiFi, czyli żeby z nich skorzystać potrzebny jest dodatkowo AccessPoint. Opcja na kablu to LINKSYS CIT400-EU za ok 450 PLN, jest to baza z bezprzewodową słuchawką (ale nie WiFi). Oczywiście Neostrada musi być cały czas włączona, żeby móc rozmawiać przez skype'a. Zastanawia mnie tylko, czy jest sens. Skype-Out jest najdroższa z dostępnych ofert dzwonienia na świat - ostatnio nawet droższym od TPSA (przy połączeniach lokalnych i na komórki), do tego bramki SIP, działające prawie z każdym operatorem na świecie (chyba tylko za wyjątkiem skype'a) kosztują o połowę mniej. Wiekszość operatorów, podobnie jak skype, pozwala na darmowy kontakt między swoimi użytkownikami. A jeśli z jakiś powodów nasi rozmówcy muszą używać Skype'a, możemy skorzystać z oferty easycall'a, który od niedawna pozwała dzwonić do użytkowników skype. Kosztuje to 2,44 PLN za rok za 1 użytkownika skype (płatne SMSem) - myśle, że to nie dużo i szybko się zwróci - uwzglęniając różnicę w cenie połączeń przez Skype-Out.
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP