Pytania czytelników

Pytanie o dialplan

 • Przeczytano: 10396
 • Komentarzy: 0
Na wstępie chciałbym przeprosić, za kolejne pytanie w sprawie Dial Planu. Przeczytałem dwa poradniki na etelofonii, jednak ciągle mi coś nie wychodzi.Mam bramkę Linksys SPA3102. Korzystam z Betamaxa (jako rozmowy wychodzące) i z linii naziemnej (jako rozmowy przychodzące).Chciałbym ułożyć plan, który:- dodawałby automatycznie przed każdym numerem 0048 (nie dzwonię za granicę).

- połączenia z 999, 998, 997 i 112 realizował przez linię naziemnąMam taki zwyczaj, że ani przed numerem stacjonarnym ani przed komórkowym nie wybieram zera czyli przykładowo 58 111 11 11 lub 111 111 111.Mógłbym prosić o pomoc?
Zobacz odpowiedź

Model + router

 • Przeczytano: 8449
 • Komentarzy: 0
Witam.Posiadam w domu modem z kablówki od upc (Motorola SB5100E).

Moje pytanie jest takie, czy mogę pod niego podłączyć router,by bezprzewodowo poprzez wi-fi łączyć się z telefonem??

Proszę o porady, gdyż potrzebuję bezprzewodowego internetu w telefonie, gdyż komputer nie zawsze jest w moim użytku.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zobacz odpowiedź

VoIP w komórce

 • Przeczytano: 11123
 • Komentarzy: 1
Posiadam telefon komórkowy LG GT505, czy jest możliwe uruchomienie telefonu internetowego (VOIP) po WIFI na tym telefonie? Taką opcję posiadają telefony Nokii wyposażone w WIFI.
Zobacz odpowiedź

Które urządzenie VOIP wybrać?

 • Przeczytano: 10854
 • Komentarzy: 1
MAM pytanie natury technicznej...w jakie urządzenie najlepiej wejść ?
Mam trzy do wyboru..1. Router wi-fi bramka internetowa Netgear WGR613VAL

2. A580IP Gigaset Telefon bezprzewodowy VoIP/PSTN

3. Bramka Voip Linksys PAP2TBardzo prosiłbym o wyczerpującą odpowiedź..tel ma zastąpić dotychczasową linię TP oczywiście chciałbym mieć jak najmniej problemów co jest oczywiste..jak i również który z operatorów spełniłby moje najlepsze oczekiwania..

Chciałem związać się z easycall lub z tlenofonem..ale po przeczytaniu recenzji..jestem w kropce.. najlepsze opinie wyczytałem o...Happycall , ważne jest również dla mnie to że wspomniane urządzenia byłyby bezbędnie konfigurowalne u wymienionych dostawców.
Równocześnie proszę o swój profesjonalny typ za który będę Bardzo wdzięcznyMoże podpowie mi pan swój typ rozwiązania z którego byłbym zadowolony..oczywiście w rozsądnych cenach.. :)
Zobacz odpowiedź

Kilka podstawowych pytań o VoIP

 • Przeczytano: 10937
 • Komentarzy: 2
Witam serdecznie,Jestem dość zielony w temacie. Chciałbym zacząć korzystać z telefonu IP. Potrzebuję:

1) nru stacjonarnego w wybranej polskiej strefie numeracyjnej

2) możlliwości dzwonienia z tego telefonu na skype, telefony komórkowe, telefony stancjonarne, inne telefony IP

3) możliwości przekierowywania przychodzących na ten telefon rozmów pod określony nr innego dowolnego telefonu (IP, stacjonarnego lub komórkowego)

4) możliwości odbierania telefonów bez konieczności włączania komputera

5) możliwości korzystania z takiego telefonu w dowolnym miejscu, gdzie jest internet
Zobacz odpowiedź

Czy jest możliwość...?

 • Przeczytano: 7652
 • Komentarzy: 0
Witam,Czy jest mozliwosc podlaczenia jednego aparatu do bramki vopi (spa 2102) i korzystanie z dwoch dostawcow voip (ifon i fonea np) w ten sposob ze odbieram rozmowy z obu, a dzwonie uzywajac tylko jednego. Wazne jest czy mozna to zrobic uzywajac tylko jednego aparatu telefonicznego.
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Zobacz odpowiedź

Konfiguracja Linksys PAP2T

 • Przeczytano: 13708
 • Komentarzy: 0
Witam,


Jak skonfigurowac Linksys PAP2T tak aby numer przychodzacy był z freeconet, a konto z voipdiscount?Moze gdzies jest jakaś instrukcja? Gdzie ja znaleźc?
Zobacz odpowiedź

Linksys spa2102 i Qos

 • Przeczytano: 8164
 • Komentarzy: 0
Czy istnieje możliwość takiej konfiguracji rutera z bramką Linksys SPA2102 aby w sytuacji gdy na podłączonym komputerze ściągane są pliki z internetu i jednocześnie prowadzona jest rozmowa telefoniczna, ruter dawał prioritet dostępu dla telefonu?
Zobacz odpowiedź

Dialplan

 • Przeczytano: 12225
 • Komentarzy: 0
Witam.Kupiłem Bramkę VoIP Linksys PAP2T i wykupiłem konto w internetcalls oraz konto w HaloIP, żeby dostać numer telefonu.
Przed wykupieniem konta w HaloIP dowiadywałem się, czy będę mógł używać Internetcalls do dzwonienia a HaloIP do odbierania rozmów, poinformowano mnie, że tak, tylko będę musiał mieć taki sam login i hasło u obu dostawców i wprowadzić do bramki dialplan. Czytałem wiele na ten temat, ale dalej nic z tego nie wiem. Zaprogramowałem bramkę na dwóch osobnych liniach (1-internetcalls, 2-haloip), obie działają ale nie chcę używać dwóch telefonów. Jeżeli chodzi o dialplan to nie przeszkadza mi wprowadzanie prefiksów, zależy mi tylko na połączeniu tych dwóch operatorów. Nie wiem gdzie wpisać te hasła i loginy (czy na osobnych liniach, czy na jednej) i gdzie wpisać ten dialplan.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Zobacz odpowiedź

Jaki sprzęt do routera Asus

 • Przeczytano: 9244
 • Komentarzy: 1
Witam.Posiadam internet z sieci Toya podłączony do modemu Motorola SB5100. Dodatkowo sygnał jest dzielony przez router asus RT-G32. Jaki sprzęt należy dokupic i jak go podłączyc, żeby można wykonywac połączenia telefoniczne z telefonu stacjonarnego? Pozdrawiam i dziękuję za informację.
Zobacz odpowiedź

Przeniesienie nr telefonu

 • Przeczytano: 9080
 • Komentarzy: 2
Witam,zaczynam przygode z telefonią VOIP. Chciałbym przenieść numer tel. stacjonarnego z Netii do IPFONa. Mam łącze kablowe www.vline.pl (2Mb/s download, 256 kB upload). Do tego router D-Link 604 który dotychczas rozdzielał łącze kablowo na 2 komputery. Chcę do tego routera podłączyć również bezpośrednio bazę-nadajnik telefonu VOIP (Siemens C470 IP). Baza -nadajnik będzie znajdować się w pokoju przy routerze, natomiast baza-ładowarka aparatu telefonicznego będzie w drugim pokoju (bez łączenia kablami). Czy jest to dobre rozwiazanie? W sumie telefon pozwala na konfigurację do 6 kont VOIP i ważną kwestią jest brak dodatkowej bramki VOIP. Baza telefonu jest bezpośrednio połączona z routerem. Proszę o ustosunkowanie się do ww. rozwiązania. Dziękuję.
Zobacz odpowiedź

Problem z jakością rozmów w godzinach wieczornych

 • Przeczytano: 8271
 • Komentarzy: 0
Witam,mam pewne problemy z jakością rozmów w godzinach wieczornych. Próbowałem kilku operatorów i sytuacja wygląda podobnie. Posiadam łącze ADSL 2048/256 kbps, na ruterze mam odseparowany ruch dla VoiP z zabezpieczeniem pasma 128 kbps w obie strony oraz ruch ten posiada najwyższy priorytet.
Ostatnio dodałem na ruterze wpis ustawiający pole TOS pakietów IP
dla ruchu VoiP na minimalne opóźnienie. Spowodowało to, że mój rozmówca słyszy mnie teraz znacznie lepiej natomiast jakość w moim kierunku nie wiele się zmieniła.I w związku z tym mam pytanie czy istnieją jakieś możliwości poprawy tego stanu.Pozdrawiam
Grzegorz
Zobacz odpowiedź

Czy to dobry wybór?

 • Przeczytano: 11513
 • Komentarzy: 1
Od dawna jestem zwolenniiem telefonii VOiP. Obecnie zamierzam
korzystać z niej nie przy pomocy oprogramowania software lecz telefonu VOiP.Poniewaz posiadam tylko jedno gniazdo LAN z osiedlowej sieci
komputerowej już wiem, ze muszę posiłkować się routerem by móc
jednocześnie korzystać z internetu w komputerze i z mozliwości rozmów telefonicznych.Moja wiedza techniczna jest jednak nikła. Czy bylibyście zatem łaskawi sprawdzić czy ten sprzęt jest dobrym wyborem?

http://otido.pl/product_info.php?products_id=63845

http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&id_prod=158452&u=5Prędkość mojego łącza to 1,72 Mbps.
Zobacz odpowiedź

Z telefonu stacjonarnego na komórkę

 • Przeczytano: 19820
 • Komentarzy: 0
Cześć,Szukam oferty tanich połączeń z telefonów komórkowych na
telefony stacjonarne (chodzi tylko o połączenia krajowe, potrzebne w
pracy) słyszałem o "przystawce" HSE z halonet.Czy to jedyna tego typu oferta? Być może to pytanie nie bezposrednie z kategorii VoIP ale może otrzymam jakąś pomoc dziękuję :)Pozdrawiam
Zobacz odpowiedź

Terminal kart płatniczych

 • Przeczytano: 15366
 • Komentarzy: 4
Witam,Posiadam w firmie terminal kart płatniczych, który spinam z
fritzbox-em. Założyłem konta w betamax-ie, newfon-ie i tlenofonie.U tego ostatniego operatora wogóle nie chce autoryzować. W betamax-ie (voipdiscount) raz działa, raz nie. Jedynie na newfonie działa poprawnie. Jaka może być tego przyczyna?Tak się składa, że te z którymi nie chce terminal współracować, najbardziej mi odpowiadałyby, a to ze względu na koszt jak i na możliwość na przeniesienie nr. stacjonarnego do internetu (tlenofon). Dodam, że oczywiście wszystkie konta działają przy tradycyjnym telefonowaniu.Pozdrawiam
Zobacz odpowiedź

Konfiguracja bramki Linksys SPA 3102

 • Przeczytano: 18977
 • Komentarzy: 1
Kupilem w dniu dzisiejszym router firmy Linksys SPA 3102 . Korzystam z łacza UPC i działam w sieci Easycall. Mam problem z konfiguracja.Przy zakupie otrzymałem inst. ale w j. ang. Producent również taką oferuje. Czy może mi Pan pomoc w uruchomieniu bramki, lub wskazaniu linka gdzie mógłbym na ten temat poczytac?Easycall nie jest zainteresowany udzieleniem pomocy w tej sprawie, ponieważ to urzadzenie nie było u niego kupione.
Zobacz odpowiedź

Jaki model bramki wybrać?

 • Przeczytano: 15778
 • Komentarzy: 0
WitamProsze o pomoc w doborze właściwego bramki/routera ktore umozliwi mi prowadznie rozmow przez komputer lub bez jego udzialu.

Gdy rozmawiam w sieci Voip na tel stacjonarne i komorkowe oraz gdy otrzymuję z takich tel rozmowy slysze w trakcie trzaski, szumy itp.Czy zakup właściwego urz. poprawi mi komfort rozmowy?
posiadam lacze UPC poprzez modem

transfer:

Download: 1531 kbps

Upload: 245 kbps

Interesuje mnie urz. stacjonarne.

Jakie porty musi mieć sprzet? FXS FXO WAN LAN

Czy urz. powinno posiadac „ADSL” oraz „QoS”

Ktorzy producenci oferuja najlepszy sprzet polecany przez PanaUrzadzenie ma sluzyc do rozmowy w sieci i poza na tel stacjonarne,
komorkowe oraz przyjmowanie rozmow z zewn. (t. stac i kom) Oraz do podlaczenia drugiego komputera Co sadzi pan o modelach:Grandstream HandyTone 486

Grandstream HandyTone 488

Grandstream HandyTone 496

Grandstream HandyTone 502

Grandstream HandyTone 503

Linksys SPA2102-EU

Linksys SPA3102-EUczy to wlasciwy wybor w moim przypadku, a może zaproponuje Pan inny.Czy przy zakupie otrzymam instrukcje dot. konfiguracji bramki?

Jestem w sieci Easycaal, jakie kodeki sa wymagane u tego operatora?
Zobacz odpowiedź

Bramka dla neostrady

 • Przeczytano: 13231
 • Komentarzy: 0
Witam,Zaczynam dopiero zabawę z Voip. Nie mniej widzę już zalety tych
rozwiązań. Chciałbym zakupić bramkę z routerem/switchem (tak ze 4
komputery ale niekoniecznie) i z wifi. Całość ma dzielić stałe łącze od lokalnego dostawcy.W planach mam przeprowadzkę i myślę czy jest jakaś bramką która miała by także modem do neostrady? Oczywiście nie muszę nadmieniać, iż cena także gra tu rolę.
Zobacz odpowiedź

Problem z szybkością

 • Przeczytano: 10166
 • Komentarzy: 0
Mam problem z prędkością neta mam z UPC 10Mb mam tez bramkę VOIP z routerem LINKSYS SPA2102 jeżeli podłączenie jest przez ta bramkę max z prędkością jaka mogę pobierać to 900KB/sek a jeżeli podłącze bez bramki prosto do kompa to jest ok i mam 1200 KB/sek Moze ktoś wie jak trzeba skonfigurować ta bramkę żeby po podłączeniu jej prędkość była taka jak trzeba czyli 1200KB/sek
Zobacz odpowiedź
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP