Koniec roamingu możliwy już w wakacje 2014 roku

  • Dział: Prawo

Jest szansa, że już w wakacje będziemy prowadzić tanie rozmowy w ramach roamingu - zapowiada w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Neellie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ds. agendy cyfrowej.

Plany taryfowe w sieciach komórkowych na całą Europę i bez roamingu, zniesienie dodatkowych opłat za międzynarodowe połączenia telefoniczne w Europie i po raz pierwszy ochrona neutralności sieci w całej Unii - Komisja Europejska zapowiada rewolucyjne zmiany na rynku telekomunikacyjnym w Europie (więcej o tym TUTAJ). Także minister cyfryzacji poinformował, że Polska przygotowuje swoje propozycje dotyczące zharmonizowanego rynku cyfrowego w UE (więcej o tym TUTAJ).

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ds. agendy cyfrowej zapowiada, że nowe przepisy zapowiadające koniec roamingu mogą wejść wżycie już 1 lipca 2013 roku.

Pracujemy szybko, ale nie będziemy za to przepraszać. Liderzy z krajów UE prosili o przedstawienie propozycji do października i udało nam się tego dokonać.. Chcemy dać szansę europarlamentarzystom, by ogłosili koniec roamingu przed upływem ich kadencji. To ich zmotywuje do wsparcia całego pakietu. Wysłuchaliśmy wszystkich argumentów i byliśmy otwarci w kwestii czasu i sposobu przyjęcia nowych regulacji. W tym pakiecie są rozwiązania dla każdego, ale zgadzam się, że dla jednych mogą być one słodkie, a dla innych gorzkie - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Neellie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej ds. agendy cyfrowej

Dodaj komentarz

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP