MAiC: Komisja Europejska nie powinna wpływać na politykę państw członkowskich wobec widma

  • Dział: Prawo

Polska opowiada się za pozostawieniem kompetencji zarządzania częstotliwościami lokalnym regulatorom - można wnioskować z tzw. "Projektu stanowiska non-paper w sprawach cyfrowych na Radę Europejską 24-25 października 2013".

"Rada Europejska może wspierać działania mające na celu wyeliminowanie opłat za usługi roamingowe. Może również położyć nacisk na przyspieszenie budowy infrastruktury umożliwiającej osiągnięcie celów Europejskiej Agendy Cyfrowej w zakresie prędkości szerokopasmowego Internetu i szybszego rozwoju nowych technologii, takich jak 4G" - czytamy m.in. w tym dokumencie.

"W tym celu Komisja powinna oprzeć się na swoim doświadczeniu, wspierać wysiłki państw członkowskich i w pełni wykorzystać obecnie jej dostępne instrumenty dla poprawy alokacji widma radiowego, ale bez wpływania na kompetencje państw członkowskich w tym zakresie" - czytamy.

Polski rząd podnosi również inne kwestie dotyczące rynku telekomunikacyjnego.

"Pakiet „Łączność na całym kontynencie" zawiera elementy, które umożliwią konsumentom korzystanie z jednolitego rynku europejskiego - pakiet jest jednak złożony, czy będziemy więc w stanie przyjąć niektóre jego kluczowe punkty w tej kadencji?" - pyta.

Dodaj komentarz

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP