Budki telefoniczne w Opolu z hotspotami

Użytkownicy smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych wykorzystujących Internet bezprzewodowy mogą już korzystać z dwóch zupełnie nowych, otwartych punktów dostępu w centrum Opola. Hotspoty z inicjatywy Urzędu Miasta Opola zostały uruchomione przez operatora telekomunikacyjnego, firmę Orage Polska w dwóch budkach telefonicznych.

Wspomniane budki zlokalizowane są w ciągu ulicy Krakowskiej (na rogu budynku Pizza-Hut oraz na zbiegu ulic Krakowskiej i Powolnego). Ta nieodpłatna usługa o charakterze testowym skierowana jest zarówno do mieszkańców jak i turystów odwiedzających miasto.

– Usługa dostępu do Internetu w technologii opartej na Wi-Fi za pośrednictwem otwartych punktów dostępu tzw. „Hot-spot” stanowiących własność operatora telekomunikacyjnego nie ma charakteru komercyjnego. Usługa została uruchomiona testowo do dn. 30 czerwca 2015 r. m.in. na czas trwania Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu – mówi Alina Pawlicka-Mamczura, rzecznik prasowy opolskiego ratusza.

Bezpłatny internet nie będzie tak szybki, jak możemy mieć w domach. Miejska sieć będzie miała ograniczenia. I nie chodzi tylko o zasięg - zablokowane zostaną np. strony z pornografią i te służące do ściągania filmów. Parametry dwóch Hot-Spotów zostały ustalone zgodnie z wytycznymi UKE i prezentują się następująco:

  • możliwość połączenia do 40 użytkowników z transmisją nie większą niż 256 kbps
  • czas trwania jednorazowej sesji wynosi 45 min, przerwa 15 min
  • podłączenie do sieci następuje po zaakceptowaniu regulaminu
  • hotspoty zintegrowane są z automatem telefonicznym i zasilane poprzez panel fotowoltaiczny.

Czas pracy hotspota szacowany jest na 8- 10h i ładowania 4h przy pełnym słońcu.

  • punkty dostępowe posiadają następujące identyfikatory SSID: UM_OPOLE_HOTSPOT_1 oraz UM_OPOLE_HOTSPOT_2.

Dodatkowe informacje

  • źródło:: operator

Dodaj komentarz

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP