Netia chce korzystać z sieci małych operatorów

Interesuje nas dzierżawa odcinków infrastruktury małych operatorów: zakończeń sieci, kanalizacji, łączy abonenckich, ewentualnie świadczenie dla ich abonentów naszych usług, szczególnie tych bardziej zaawansowanych - powiedział na konferencji iNET Meeting w Wiśle Grzegorz Janikowski, szef pozyskania infrastruktury w grupie Netia. 

Drugi co do wielkości operator w Polsce chce zindeksować zasoby potencjalnych partnerów w systemie informatycznym (tzw. platforma zakupowa), jak również prowadzić w tym systemie aukcje zakupu infrastruktury na swoje potrzeby. 

Netia szuka możliwości współpracy z organizacjami zrzeszającymi małych ISP, aby skomasować ich ofertę (zwłaszcza jeżeli chodzi o najmniejsze podmioty, z którymi firmie wielkości Netii trudno się porozumieć). W planach jest ramowa umowa o współpracy pomiędzy operatorami. Netia rozpoczęła już cykl lokalnych spotkań, które mają krzewić opisaną wyżej ideę. 

Chcemy zmienić postrzeganie naszej firmy - przyznał Grzegorz Janikowski. Przez kilka ostatnich lat Netia prowadziła program akwizycyjny pośród małych ISP. Początkowo odnosiła spore sukcesy i udało jej się skupić ok. 110 tys. linii abonenckich, ale od ok. 2 lat chętnych do sprzedaży swoich sieci i abonentów brakuje. Netia wstrzymała więc program akwizycyjny, a teraz ogłasza nowe otwarcie we współpracy z małymi ISP.

Dodatkowe informacje

  • źródło:: operator

Dodaj komentarz

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP