Budki telefoniczne w Opolu z hotspotami

Użytkownicy smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych wykorzystujących Internet bezprzewodowy mogą już korzystać z dwóch zupełnie nowych, otwartych punktów dostępu w centrum Opola. Hotspoty z inicjatywy Urzędu Miasta Opola zostały uruchomione przez operatora telekomunikacyjnego, firmę Orage Polska w dwóch budkach telefonicznych.

Czytaj dalej...

Największe w Polsce wdrożenie szerokopasmowe technologii LTE dla sektora publicznego

Dzięki wdrożeniu rozwiązania eLTE firmy Huawei na terenie Gminy Miasta Radom, ponad 1,500 gospodarstw domowych zyskało pełny, szybki i stabilny dostęp do sieci szerokopasmowej. Ponadto, 500 z nich zostało wyposażonych w specjalistyczny sprzęt komputerowy w większości przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Wdrożenie realizowane jest w ramach projektu „Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym” dofinansowanego przez Unię Europejską. Na dzień dzisiejszy jest to największe szerokopasmowe wdrożenie w technologii LTE dla sektora publicznego w Polsce.

Czytaj dalej...

Orange Polska - koniec TP i PTK Centertel

Od 1 stycznia 2014 roku Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel połączą się w jedną firmę pod nazwą Orange Polska. Decyzję Zarządu Telekomunikacji Polskiej w tej sprawie zatwierdziło dziś Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - za połączeniem głosowało ponad 99% akcjonariuszy obecnych na Walnym Zgromadzeniu. Połączenie nie będzie wiązać się z żadnymi zmianami umów dla klientów.

Czytaj dalej...

Netia chce korzystać z sieci małych operatorów

Interesuje nas dzierżawa odcinków infrastruktury małych operatorów: zakończeń sieci, kanalizacji, łączy abonenckich, ewentualnie świadczenie dla ich abonentów naszych usług, szczególnie tych bardziej zaawansowanych - powiedział na konferencji iNET Meeting w Wiśle Grzegorz Janikowski, szef pozyskania infrastruktury w grupie Netia. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP